امروز : 164
ديروز : 126
افراد آنلاين : 2
همه : 27432
 
نوشته شده توسط : پاوه

معني اكونومي در بليط هواپيما به پروازهاي ارزان قيمتي اشاره دارد كه حالتي اقتصادي و ب صرفه براي مسافران دارد. صندلي هاي زيادي از هواپيما به اين كلاس پروازي اختصاص مي يابد. امكانات اين كلاس پروازي نسبت به ساير كلاس هاي پروازي كمتر است. براي آشنايي بيشتر با معني اكونومي در بليط هواپيما ادامه مطلب را بخوانيد. 

اكونومي (Economy Class )  واژه اي فرانسوي به معناي اقتصاد و صرفه جويي است، معني اكونومي در بليط هواپيما پرواز با قيمت بليط هواپيما به صرفه اي است كه در اين كلاس پروازي كه قسمت اعظمي از صندلي هاي هواپيما را به خود اختصاص داده است امكانات كمي در اختيار مسافر قرار داده ميشود.

صندلي هاي اكونومي، صندلي هاي معمولي بوده و بسته به نوع هواپيما در رديف هاي دو سه دو، دو چهار دو يا سه سه در كنار هم قرار گرفته ميشود.

معني اكونومي در بليط هواپيما در طول پرواز براي آسودگي مسافران و اينكه مسافر تايم خود را به راحتي بگذراند مجله يا روزنامه در اختيارشان قرار مي دهند و يا گاهي در سفرهاي طولاني تصاويري از جاذبه هاي ايران و يا يك فيلم كوتاه براي مسافر پخش ميشود، اگر پرواز مسافر شب باشد پتو و بالشت در اختيار مسافر قرار ميگيرد.

پرواز اكونومي در مسيرهاي طولاني صبحانه، ناهار، ميان وعده و شام در هواپيما سرو ميشود كه اين مورد بستگي به ساعت پرواز دارد، غذاهاي سرو شده در دو مدل مختلف بوده و مسافر مي تواند فقط از اين دو نوع غذا يكي را انتخاب كند، سرو نوشيدني در طول پرواز يك بار انجام ميشود اما در پرواز هاي كه طول پرواز بيشتر از سه الي چهار ساعت است سرو نوشيدني به دفعات افزايش مي يابد.

هر مسافر در بخش اكونومي مي تواند يك ساك به وزن ۷ كيلوگرم را با خود به داخل هواپيما حمل كند در شرايطي كه ابعاد آن بزرگتر از قفسه ي هواپيما نباشد.

كلاس اكونومي آخرين كلاس پروازي است كه در ايران رواج دارد و مشتريان آن مسافران عادي هستند. كلاسي اكونومي در يك پرواز بيشتر صندلي‌ها را به خود اختصاص مي‌دهد؛ قيمت بليط آن پايين ترين و بهترين قيمت بليط هواپيما را دارد و صندلي هاي كلاس اقتصادي در رديفهاي كنار هم قرار دارند.

امكاناتي كه براي مسافران اين نوع پرواز در نظر گرفته مي‌شود، معمولاً از تعداد محدودي روزنامه، مجله‌ي تبليغاتي و كارت راهنماي پرواز فراتر نمي‌رود.

در بعضي هواپيماها براي صندلي‌هاي كلاس اكونومي مانيتور و هدفون هم تعبيه شده است كه مسافران در تغيير برنامه‌‌هاي آن حق انتخاب زيادي ندارند؛ اما در بيشتر هواپيماها، براي تمام مسافران بخش اكونومي يك مانيتور بزرگ وجود دارد كه برنامه‌ي مشخصي پخش مي‌كند.

ساير امكانات و تفريحات براي مسافران در كلاس اكونومي، به خط پروازي و البته مدل هواپيما بستگي دارد. با انتخاب مبدا و مقصد و فشردن يك دكمه جستجو در پايگاه اينترنتي خريد بليط هواپيما ، كليه اطلاعات پروازهاي موجود در مسير مورد نظر در اختيار مسافران قرار مي‌گيرد.

همه نتايج نمايش داده شده شامل اطلاعات كامل پروازي از قبيل نوع پرواز، نرخ بليط، نوع كلاس و … است كه ميتوان با بهره گيري از قابليت فيلتر نمودن نتايج، به آساني و سرعت بليط هواپيماي مورد نظر را تهيه نمود.

معني اكونومي در بليط هواپيما (Economy)  يا اقتصادي، ارزان‌ترين شيوه‌ي سفر با هواپيما، قطار و برخي كشتي‌ها است.

امكاناتي كه براي مسافران اين نوع پرواز در نظر گرفته مي‌شود، معمولاً از تعداد محدودي روزنامه، مجله‌ي تبليغاتي و كارت راهنماي پرواز بيشتر نيست. بعضي خطوط هوايي ارزان مثل ايزي‌جت و رايان‌اير حتي پذيرايي چنداني هم در پروازهاي كم‌تر از دو ساعت براي مسافران اكونومي انجام نمي‌دهند و گاهي مسافران بايد بابت غذا و نوشيدني پول پرداخت كنند.

در بعضي هواپيماها براي صندلي‌هاي كلاس اكونومي، مانيتور و هدفون هم تعبيه شده كه مسافران در تغيير برنامه‌‌هاي آن حق انتخاب زيادي ندارند؛ اما در بيشتر هواپيماها، براي تمام مسافران بخش اكونومي يك مانيتور بزرگ وجود دارد كه برنامه‌ي مشخصي پخش مي‌كند. تفريح براي مسافران در كلاس اكونومي، به خط پروازي و البته مدل هواپيما بستگي دارد.

كلاسي اكونومي در يك پرواز بيشتر صندلي‌ها را به خود اختصاص مي‌دهد.

در بعضي هواپيماها براي صندلي هاي كلاس اكونومي مانيتور و هدفون هم تعبيه شده است كه مسافران در تغيير برنامه هاي آن حق انتخاب زيادي ندارند؛ اما در بيشتر هواپيماها، براي تمام مسافران بخش اكونومي يك مانيتور بزرگ وجود دارد كه برنامه ي مشخصي پخش ميكند. ساير امكانات و تفريحات براي مسافران در كلاس اكونومي، به خط پروازي و البته مدل هواپيما بستگي دارد.

با انتخاب مبدا و مقصد و فشردن يك دكمه جستجو در پايگاه اينترنتي خريد بليط هواپيما گل پرواز، كليه اطلاعات پروازهاي موجود در مسير مورد نظر در اختيار مسافران قرار مي گيرد. همه نتايج نمايش داده شده شامل اطلاعات كامل پروازي از قبيل نوع پرواز، نرخ بليط، حداكثر بار مجاز در پروازهاي خارجي، نوع كلاس و … است كه ميتوان با استفاده از امكان فيلتر كردن نتيجه هاي جستجو، به راحتي و سريع تر بليط هواپيماي مورد نظر را خريداري كرد.

گل پرواز با تهيه مجموعه كاملي از بليط هواپيماهاي امن در مسيرهاي مختلف سعي كرده تا سفري مطمئن و لذت بخش را براي همه مسافران تدارك ببيند. شما با مراجعه به سايت خريد بليط گل پرواز مي توانيد از همه بليط هاي موجود در مسير دلخواه تان باخبر شويد و بليط هاي سيستمي و چارتر را براي مسافرت خود انتخاب و اقدام به خريد كنيد. همچنين مي توانيد درباره مقدار بار مجاز در پروازهاي خارجي قشم اير اطلاعات خوبي به دست بياوريد تا بهترين بليط را براي مسافرت خودتان خريداري نماييد. آرزوي سفري امن و پر از شادي را براي شما داريم.:: موضوعات مرتبط: بليط هواپيما

:: برچسب‌ها: بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما، خريد آنلاين بليط هواپيما، خريد بليط چارتر، خريد بليط سيستمي هواپيما، خريد بليط خارجي، خريد بليط ارزان هواپيما، بليط ارزان هواپيما،
تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۷ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]