امروز : 212
ديروز : 126
افراد آنلاين : 5
همه : 27480
 
نوشته شده توسط : پاوه

سفر با هواپيما بسيار جذاب و هيجان انگيز است، اما در برخي مواقع با شنيدن حوادث هوايي مدت‌ها از سفر با هواپيما دچار وحشت مي‌شويم و از خير سفر‌هاي هوايي منصرف مي‌شويم.

 به گزارش گروه اقتصادي خبرگزاري دانشجو، سفر با هواپيما بسيار جذاب و هيجان انگيز است اما در برخي مواقع با شنيدن حوادث هوايي مدتها از سفر با هواپيما دچار وحشت مي شويم و از خير سفر هاي هوايي منصرف مي شويم. اما خبر خوش اينست كه از هر 11 ميليون پرواز فقط يكي دچار سانحه مي شود. بنابراين بهتر است حين سفر باهواپيما از آن لذت ببريد و بي جهت ذهن خود را درگير مسايلي كه بسيار احتمال كمي دارند، نكنيد. بااين حال براي كسب اطلاعات بيشتر در اين مقاله قصد داريم اقداماتي را كه در حين سقوط هواپيما كارگشا مي باشد را بيان كنيم.

در هنگام سقوط هواپيما چه كنيم؟

بااين كه احتمال سقوط هواپيما بسيار ناچيز است اما بهتر است در هر زمينه اي اطلاعات لازم را داشته باشيد تا در صورت بروز آن بهترين كارها را انجام دهيد. نكاتي كه با رعايت آنها در سانحه هوايي شانس زنده ماندن را افزايش مي دهد.

همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد

در لحظه اي كه متوجه سقوط هواپيما شديد، بايد نهايت سرعت عمل را به خرج دهيد. سريعا كمربند خود را شل كنيد. كفش پاشنه بلند خود را بيرون آوريد. عينك خود را در بياوريد و آماده باشيد.

بهترين صندلي متعلق به كساني است كه در كنار درهاي خروج اضطراري نشسته اند. اگر كنار اين در نشسته ايد كه خوش شانس هستيد اگرنه، بهتراست از مكان در خروج اضطراري  اطلاع پيدا كنيد. هيچ مشخص نيست هواپيما به كجا سقوط مي كند به دريا يا خشكي. ممكن است برق كابين قطع شود بنابراين بهتر است جاي در را به خاطر بسپاريد.

پيش از اجازه مهماندار از جاي خود بلند نشويد. از بازكردن درها بپرهيزيد. اگر كابين پر از دود شده بهتر است جلوي دهان خود را بگيريد. اگر دود همه جا را فرا گرفت بهتر است روي زمين دراز بكشيد.

در هنگام سقوط سعي كنيد خونسردي خود را حفظ كنيد، سرعت عمل داشته و براي خروج به ديگران كمك كنيد.

 

 

سقوط هواپيما در دريا

قبل از خروج از در اضطراري جليقه نجات خود را باد نكنيد. اگر اين كار را قبل از خروج انجام دهيد، ديگر نمي توانيد از هواپيما خارج شويد. با داشتن جليقه نجات به زير آب نمي رويد. اگر خودتان جليقه نجات نداريد مي توانيد شخصي را كه جليقه دارد، بگيريد تا زير آب نرويد.

 

سقوط هواپيما در خشكي

در هنگام سقوط هواپيما در خشكي مطمئن باشيد كه مي توانيد راه برويد. از هواپيما زياد دور نشده و منتظر نيروهاي امدادي بمانيد.

با اين كه سقوط هواپيما غير قابل پيش مي باشد، اما بهتراست به نكاتي كه مهمانداران قبل از پرواز در اين باره توضيح مي دهند، به خوبي گوش دهيد تا در واقع لزوم از آن استفاده كنيد.

همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد

به هر حال دانستن اين نكات بهتر از ندانستن آن است. اگر قصد سفر با هواپيما را داريد با خيالي آسوده بليط خود را خريداري كنيد چرا كه بهترين راه رزرو بليط هواپيما تايپ كردن https://tikban.com است مراجعه به تيك بان است. تيك بان با بهترين ايرلاين هاي داخلي و خارجي همكاري مي كند. با تيك بان مي توانيد بليط هواپيما ارزان را تهيه كرده و از سفري ارزان، ايمن و راحت بهره مند شويد. بايد به خاطر داشته باشيد كه تهيه بليط خارجي ارزان هميشه جز دغدغه هاي كساني است كه علاقه وافري به سفر با هواپيما دارند. خريد يك بليط هواپيما خارجي ارزان براي كساني كه مسافرت هاي كاري و تجاري زيادي را در سال تجربه مي كنند، نيز مي تواند بسيار خوشايند و دلچسب باشد. تيك بان مي تواند به شما در اين زمينه كمك هاي شاياني بكند فقط كافي است يك بار تست كنيد.

منبع: همه آنچه بايد در هنگام سقوط هواپيما بدانيد:: موضوعات مرتبط: بليط هواپيما

:: برچسب‌ها: بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما،،
تاریخ انتشار : ۴ دى ۱۳۹۸ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]