امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 3533
 
نوشته شده توسط : پاوه

سفر با هواپيما همواره يكي از جذاب ترين و مهيج ترين سفرها بوده است. مسافران زيادي در طي سال اقدام به خريد بليط هواپيما مي كنند. اما آيا درباره انواع پروازها چيزي مي دانيد؟ اگر قصد رزرو بليط هواپيما را داريد، بهتر است در اين مقاله با ما همراه شويد.

انواع پرواز

يكي از بهترين روش هاي رزرو بليط هواپيما، جستجوي اينترنتي مثل google.com مي باشد با مراجعه به وب سايت هاي معتبر مثل تيك بان tikban.com مي توانيد به راحتي بليط هواپيماي خود را به راحتي رزرو كنيد. گاهي در هنگام رزرو بليط به واژه هاي متفاوتي برخورد مي كنيد. يكي از اين واژه ها، پرواز مستقيم و غير مستقيم است. ممكن است در بعضي از مسيرها ، پروازهاي مستقيم وجود نداشته باشد و مسافران مجبور به توقف و تعويض هواپيما در طول مسير باشند.

پرواز مستقيم، پرواز هايي مي باشد كه شماره پرواز و هواپيما در آن ثابت است و تغيير نمي كند. اين نوع پروازها در واقع، بدون توقف مي باشند و شما را از فرودگاه مبدا، به فرودگاه مقصد مي رساند.

ممكن است در پروازهاي مستقيم، هواپيما براي سوخت گيري مجبور به توقف در فرودگاهي ميان راه شود اما مسافران با همان هواپيما به مسير ادامه داده و در مقصد پياده مي شوند.

پروازهاي غير مستقيم

پروازهاي غير مستقيم به پروازهايي گفته مي شوند كه هواپيماي اوليه مسافران را از مبدا به فرودگاه ترانزيت مي رساند. سپس مسافران بعد از مدتي توقف در اين فرودگاه، سوار هواپيماي ديگري شده و به مقصد مي روند. توقف بين دو پرواز ممكن است از 30 دقيقه تا 24 ساعت به طول بينجامد.

در بليط اين نوع پروازها، شماره پروازها تغيير مي كند و شماره آنها در در بليط ذكر مي شود.

فرودگاه ترانزيت

به فرودگاه واسطه اي كه بين دو مقصد وجود دارد، فرودگاه ترانزيت گفته مي شود. معمولا بين دو پرواز توقف طولاني وجود دارد و مسافران در فرودگاه ترانزيت مدتي توقف دارند. براي اين كه بهترين پرواز غير مستقيم را انتخاب كنيد، بهتر است زمان توقف و مدت زمان آن را در نظر بگيريد. بهترين وضعيت، حداقل 2 ساعت فاصله بين دو پرواز مي باشد.

به نوع ايرلاين خود توجه كنيد. چرا كه بعضي از ايرلاين ها در هنگام توقف به مسافران خدماتي مانند محل استراحت و پذيرايي ارائه مي كنند.

ويزاي ترانزيت

برخي از كشورها براي ايراني ها، در توقف هاي بيش از 4 ساعت ويزاي ترانزيت را الزامي مي دانند .

ويزاي ترانزيت بايد پيش از سفر تهيه شود. بنابراين به سفارت كشور مورد نظر مراجعه كنيد.

براي سفر به كشورهايي كه نياز به ويزا دارند، بهتر است دقت كنيد كه فرودگاه تغيير نكند. چرا كه به مسافران اجازه خروج از فرودگاه نمي دهند.

در پروازهاي غير مستقيم، ايرلاين مورد نظر چمدان مسافران را از مبدا تحويل گرفته و در مقصد به آنها بازگردانده مي شود.

دقت داشته باشيد كه پروازهاي توقف دار با پروازهاي جداگانه متفاوت مي باشند. در پروازهاي جداگانه، مسافر ملزم است وارد فرودگاه شده، چمدان خود را تحويل بگيرد سپس وارد گيت پروازي خود شده، چمدان را دوباره تحويل داده و كارت پرواز جديد بگيرد.

براي خريد بليط هواپيما و انواع پروازهاي مستقيم و غير مستقيم مي توانيد به سايت تيك بان مراجعه كرده و انواع بليط هواپيما خارجي و داخلي را با مناسبترين قيمت خريداري كنيد.

قيمت بليط هواپيما هميشه جزو گزينه هاي مهم در انتخاب بليط هواپيما بوده است. روزانه مسافران زيادي به دليل سرعت در جابجايي و امكانات عالي از هواپيما به عنوان وسيله نقليه استفاده مي نمايند.

تيك بان زير مجموعه شركت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ بوده كه داراي گواهينامه انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي ياتا (IATA)، گواهينامه انجمن تورگردانان ايران مي باشد. شما با تيك بان سايت معتبر خريد بليط هواپيما به راحتي مي توانيد در كمترين زمان بليط خود را اينترنتي و آنلاين تهيه كنيد.

منبع: پرواز مستقيم يا غير مستقيم كدام بهتر است؟:: موضوعات مرتبط: بليط هواپيما

:: برچسب‌ها: بليط هواپيما، بليط، خريد بليط هواپيما، خريد اينترنتي بليط هواپيما،،
تاریخ انتشار : ۴ دى ۱۳۹۸ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]